۱۹ امرداد ماه ۱۴۰۱

همایش «فقر و نابرابری آموزشی با هدف بررسی شاخص‌ها و ابعاد فقر و نابرابری در نظام آموزشی کشور» برگزار می شود

همایش «فقر و نابرابری آموزشی با هدف بررسی شاخص‌ها و ابعاد فقر و نابرابری در نظام آموزشی کشور» برگزار می شود.

به گزارش دبیرخانه همایش فقر و نابرابری آموزشی ، این همایش با هدف بررسی شاخص‌ها و ابعاد فقر و نابرابری آموزشی در کشور به همت انجمن‌های علمی، سازمان‌های مردم نهاد و خانه کارگر در ۷ شهریور ماه سال جاری در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

فقر و نابرابری آموزشی یکی از مسائل اصلی اقتصادی و اجتماعی ایران است که با شیوع بیماری کرونا ابعاد آن گسترده شده است.در این راستا جمعی از صاحبنظران و انجمن‌های علمی در صدد بر آمدند تا در حوزه فقر و نابرابری آموزشی همایشی را برگزار نمایند. تقویت گفتمان اجتماعی نیروهای اجتماعی فعال در حوزه فقر و نابرابری آموزشی در راستای کمک به سیاستگذاری آموزشی کشور و ایجاد تعامل میان دولت و صاحبنظران و نهادهای مرتبط در جهت رفع عوامل ایجاد فقر و نابرابری در نظام آموزشی کشور از اهداف اصلی این همایش بیان شده است.

همچنین در این همایش به چالش‌های نظام آموزشی کشور،تجارب سمن‌‌ها در حوزه  مدرسه یاری  و چالشهای آموزشی در دوران کرونا  در سه پنل تخصصی با حضور کارشناسان، محققان و پژوهشگران پرداخته خواهد شد.

انجمن مطالعات فرهنگی و ارتباطات، انجمن جامعه شناسی ایران، انجمن اقتصاد ایران، بنیاد همدلان آینده‌نگر سیستان و بلوچستان، موسسه رشد دانش آموزان مناطق محروم (مردم)، بنیاد مهر تابنده، مجمع خیرین حامی توانمندسازی  و مهارت آموزی، سازمان خیریه اسلامی بین المللی دفاع از حقوق کودکان(کافل)، دارالاکرام حضرت ابوالفضل، مجمع خیرین بازماندگان از تحصیل تهران، انجمن روشنگران فردای کودک(ارفک)، مجمع خیرین بازماندگان از تحصیل، موسسه پویش جمعی خیر ایرانیان، موسسه توانمندسازیی حاکمیت و جامعه از مشارکت‌کنندگان این همایش خواهند بود.

لازم به توضیح است که این همایش در روز دوشنبه ۷ شهریور ماه ۱۴۰۱ ساعت ۹ صبح در خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان نجات الهی، نبش خیابان ورشو برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این همایش به صورت مجازی از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/khanehkargar/hamayesh اقدام کنند.

نظرات