۲۵ خرداد ۱۳۹۷

بیانیه انجمن مطالعات فرهنگی و ارتباطات در سوگ استاد فقید جامعه‌شناسی

بسم الله الرحمن الرحیم
خوشه سرمست رسیدن شد و از شاخه فروریخت
تا که در خاک، رگ و ریشه ی این تاک، بماند

دکتر محمدامین قانعی‌راد اندیشمند و جامعه‌شناس دردآشنا و صاحب‌نام ایران، در اوج شکوفایی و بالندگی علمی به ناگاه چهره در خاک فروبرد. گستره دانش اجتماعی او، شجاعت و پشتکارش در ورود به مسایل بنیادین کشور، ظرفیت‌ها و چشم‌اندازهای جدیدی در حوزه‌های نظری و عملی ایجاد کرد و بر اعتبار و اثربخشی علوم اجتماعی در جامعه افزود.
دکتر قانعی‌راد اندیشمندی در میانه میدان اجتماع بود نه در کناره آن و برای یافتن حقیقت به همان اندازه می‌دوید و می‌کوشید که برای کاستن از رنج‌های مردم و به همین سبب در ارتقای نقش و رسالت انجمن‌های علمی و نهادهای مدنی، تلاشی ماندنی و ستودنی آغاز کرد.
انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات در این سال‌ها توفیق آن را داشت که در همه وقت او را در میان خویش ببیند و از حسن اخلاق و تدبیر و سلوک و قدرت اندیشه‌ورزی و مسئولیت‌پذیری‌اش نهایت بهره را ببرد. اکنون این انجمن در کنار همه نهادهای علمی و مدنی دیگر، خود را سوگوار این داغ بزرگ و ملزم به نگاه‌داشت آن میراث گرانقدر می‌داند.
درگذشت این استاد زمان‌شناس و محقق خیراندیش را به خانواده وارسته و نمونه او، به همه دوستان و همکاران و شاگردانش و به جامعه علمی و مدنی کشور صمیمانه تسلیت می‌گوییم و از خداوند بزرگ برای روح بلندش درجات بالاتر و برای بازماندگان و دوستدارانش صبر و اجر مسئلت داریم.

هیات‌مدیره انجمن مطالعات فرهنگی و ارتباطات

کلمات کلیدی:

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>